NBA: Golden State zdolalo San Antonio, ktoré zlomilo zranenie Leonarda

15.05.2017 Celý región

Oakland 15. mája (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors úspešne vstúpili do finále play off Západnej konferencie NBA. V úvodnom súboji zvíťazili v noci na pondelok na domácej palubovke nad San Antoniom Spurs 113:111 a ujali sa vedenia v sérii.

Warriors väčšinu zápasu prehrávali, v druhej štvrtine až o 25 bodov, ale nezložili zbrane a nakoniec sa im podaril parádny obrat. Stíhačku začal v tretej časti Stephen Curry, 1:48 min. pred koncom trojkou vyrovnal a dokopy nastrieľal 40 bodov. Kevin Durant, ktorý zabral najmä v záverečnej štvrtine, zaznamenal 34 bodov. Kľúčovým momentom bolo odstúpenie lídra hostí Kawhiho Leonarda, ktorý si v tretej štvrtine obnovil zranenie ľavého členka. Spurs v okamihu jeho zranenia viedli 78:55, ale Warriors využili súperov šok a nasledujúci úsek získali pomerom 18:0.